Wall of Fame

The Class of 2016 Wall of Fame recipients will be inducted on Friday, December 23, 2016.

View 1964 to present Wall of Fame Honorees

Class of 2016

Ashlin Aycock
  • Basketball: All City (MCCGSA); City-County All Star 2016
Alex Barnes
  • Softball: All City (MCCGSA) 2015, 16
Evan Behringer
  • Wrestling: City Champion (138 lb.)
Patrick Brogan
  • Soccer: All City (Coaches) & All City Tournament Team 2014
Nick Casey
  • Baseball: All City Tournament Team 2015
Erin Chapman
  • Track: City Champion (1600M Relay-2015, 16), Sectional Champion (1600M Relay-2015), State Finalist (1600M Relay & 3200M Relay-2016)
John Chavis
  • Track: City Champion (100M-2016, 400M-2016, 1600M Relay-2014, 15, 16); Sectional Champion (400M-2015, 16); Regional Champion (400M-2016); State Finalist (400M-2015, 16; 1600M Relay-2014, 15, 16); Indiana All Star 2016
Becca Coan
  • Track: City Champion (1600M Relay-2013 & 15), Sectional Champion (1600M Relay-2015), State Finalist (400M-2015; 1600M Relay & 3200M Relay-2016)
Teresa Ernst
  • Track: City Champion (300M Hurdles-2013, 1600M Relay-2016), State Finalist (300M Hurdles-2015)
Anna Fehribach
  • Volleyball: All City (MCCGSA) & All-City Tournament Team 2014, 15; Indiana All Star 2015
Karsyn Gaynor
  • Lacrosse: All State (INGLA) 2016
Danny Godlevske
  • Football: All City, All State (IFCA & AP), All American Bowl 2015
Nick Grote
  • Football: All City 2015
  • Track: City Champion (High Jump 2015 & 16, 1600M Relay 2015 & 300M Hurdles 2016), Sectional Champ (HJ & 1600M Relay 2015 & 16), State Finalist (1600M Relay 2016)
Sam Guymon
  • Basketball: All City (City Coaches); City-County All Star 2016
Jenna Hedlund
  • CrossCountry: All City 2013
  • Track: City Champion (3200M Relay-2013, 14); State Finalist (3200M Relay-2013)
Doug Hirschfeld
  • Swimming: City Champion (200y Free Relay-2012)
Jenna Kimack
  • Track: City & Sectional Champion (300M Hurdles-2014); City Champion (400M Relay-2016)
Caleb Kobets
  • Soccer: All City (Coaches) 2015
Anna Lubbers
  • Volleyball: All City (MCCGSA) 2014, 15 & All-City Tournament Team 2015
Jacob Mack
  • Track: City Champion (Pole Vault-2016)
Payton Mahin
  • Soccer: All City (Coaches) 2014; All City Tournament Team 2015
Mariah Murray
  • Track: City Champion (High Jump-2014, 15, 16; 400M Relay-2016), Sectional Champion (HJ-2015, 16); Regional Champion (HJ-2016); State Finalist (HJ-2015, 16); Indiana All Star 2016
Kevin O’Hara
  • Rugby: All State 2015
Johnathan Oldiges
  • Cross Country: All City 2016
John Pruitt
  • Golf: All Sectional 2016
Luca Ruby
  • Soccer: All City (Coaches) 2015
Robert Sammy
  • Track: City & Sectional Champion (1600M Relay 2016), State Finalist (1600M Relay-2016
Pete Saunders
  • Football: All State (AP) 2015
  • Track: City Champion (Long Jump-2016, 1600M Relay-2014, 15, 16); State Finalist (1600M Relay-2015)
Emma Schilling
  • Soccer: All City (MCCGSA) 2014, 15
Austin Scheer
  • Swimming: City Champion (200y Medley Relay-2014; 400y Free Relay-2014, 15; 200y IM-2015, 500y Free-2015, 200y Free Relay-2015)
Zoe Schrader
  • Track: City Champion (Pole Vault-2013, 15, 16), Sectional Champion (Pole Vault-2016), State Finalist (PV-2015, 16)
Charlie Sexauer
  • Football: All State (IFCA) 2015
Patrick Sowinski
  • Football: All State (IFCA & AP) 2015
  • Baseball: All City (City Coaches) 2016 & All-City Tournament Team 2015, 16
Rosemary Skripsky
  • Track: City & Sectional Champion (Shot Put-2015, 16); State Finalist (Shot Put-2016); Indiana All Star 2016
John Summerlin
  • Golf: All City 2014, 15, 16; All Sectional 2016
Griffin Thomas
  • Golf: All City 2015, 16
Victoria Toetz
  • Softball: All City (MCCGSA) 2014, 15
Peter Treesh
  • Baseball: All City (City Coaches) 2016
Blake Walker
  • Baseball: All-City Tournament Team 2016